30+ powszechnych nawyków higienicznych, które w rzeczywistości nie są dla nas dobre

Hacki higieniczne

Są pewne rzeczy, które robisz każdego dnia, aby upewnić się, że jesteś czysty i higieniczny. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że jesteś tak czysty, jak to tylko możliwe, możesz przyjrzeć się swoim nawykom higienicznym. Niektóre z nich mogą wyrządzać więcej szkody niż pożytku!

Jak długo można używać ręczników?

Ręczniki materiałowe stały się popularne nie bez powodu. Brak konieczności ich wymiany za każdym razem, gdy ich używasz, jest wielką zaletą z wielu powodów. Jednak łatwo jest zostawić wiszący ręcznik i zapomnieć o jego wymianie.

Jak długo można używać ręczników?

Jak długo można używać ręczników?

Po pewnym czasie ręcznik nie jest już tak higieniczny, jak wtedy, gdy po raz pierwszy wyciągnąłeś go z szafy z bielizną. Zwłaszcza jeśli osuszasz się nimi po prysznicu, wilgoć może przyciągać bakterie. Powieś je do wyschnięcia i pierz co kilka użyć.

Suszenie się

Kiedy wychodzisz spod prysznica, pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie robisz, jest wysuszenie się przed ubraniem. Jeśli się spieszysz, możesz po prostu wysuszyć się “wystarczająco”.

Suszenie się

Pomimo tego, jak wygodne może się to wydawać, będziesz chciał poświęcić czas na dokładne wysuszenie się przed ubraniem. Wynika to z całkiem dobrej zasady: jeśli zatrzymasz wilgoć, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zaprosisz bakterie, grzyby i nie tylko.

Kolejna uwaga na temat brania prysznica

Kiedy wskakujesz pod prysznic, możesz mieć przeciwko sobie coś więcej niż tylko nawyk używania ręcznika. Sposób mycia szamponem również może mieć znaczenie. W rzeczywistości chodzi o to, jak często myjesz włosy.

Kolejna uwaga na temat kąpieli pod prysznicem

Nie należy jednak przesadzać z myciem włosów. Dobrym pomysłem jest zbadanie potrzeb swojego rodzaju włosów, aby znaleźć równowagę, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

Nie zapomnij o dłoniach i stopach

Wydaje się, że powinno to być oczywiste, ale w rzeczywistości jest to bardziej powszechny błąd higieniczny, niż mogłoby się wydawać. W końcu nikt z nas nie jest nieomylny.

Nie zapominaj o dłoniach i stopach

Mimo to, jeśli nie upewnisz się, że myjesz całą swoją osobę pod prysznicem, nie będziesz tak czysty, jak to tylko możliwe. Oznacza to, że powinieneś upewnić się, że pod prysznicem myjesz ręce, stopy i każdą inną część ciała.

Sprawdź swoją szczotkę do włosów

Po wyjściu spod prysznica i wytarciu włosów ręcznikiem, możesz sięgnąć po szczotkę do włosów i zacząć je przeczesywać, aby pozbyć się wszelkich splątań.

Sprawdź swoją szczotkę do włosów

Nie zapominaj, że Twoja szczotka do włosów również potrzebuje odrobiny TLC. Oczywiście musisz zacząć od wyciągnięcia wszystkich starych włosów, które utknęły w jej włosiu. Aby ją nieco zdezynfekować, możesz wymieszać szczotkę z miską gorącej wody i szamponu.

Mycie zębów

Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie myjesz zęby dwa razy dziennie. Zazwyczaj idealnym nawykiem jest robienie tego raz rano i raz wieczorem.

Mycie zębów

Jednak, podobnie jak wiele osób, możesz skracać szczotkowanie zębów. Oznacza to, że zęby nie będą tak czyste, jak mogłyby być. Jeśli upewnisz się, że szczotkujesz zęby przez pełne dwie minuty, możesz uniknąć płytki nazębnej, zapalenia dziąseł i innych problemów jamy ustnej między wizytami u dentysty.

Zbyt mocne szczotkowanie

Jeśli chodzi o mycie zębów, można pomyśleć, że jedyną rzeczą, o którą należy się martwić, jest zbyt słabe szczotkowanie. Jest jednak jeszcze jedna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę.

Zbyt mocne szczotkowanie

Podczas szczotkowania zębów czas i staranność wygrywają z brutalną siłą. Wierz lub nie, ale wiele osób myje zęby zbyt mocno! Może się to wydawać niemożliwe, ale zbyt mocne szczotkowanie może uszkodzić szkliwo zębów i zagrozić dziąsłom.

Pomijanie języka

Jest to czynność, o której wiele osób zapomina, a która może być prawdziwym siedliskiem bakterii w jamie ustnej. Nie pomijanie tego kroku jest świetne dla zdrowia jamy ustnej i oddechu.

Pomijanie języka

Podczas mycia zębów ważne jest, aby upewnić się, że szczotkujesz również język. W tym celu można nawet kupić skrobaki do języka, a wiele szczoteczek do zębów ma je z tyłu dla wygody. Dokładne czyszczenie obejmuje również język!

Wymień szczoteczkę do zębów

Bez względu na to, gdzie i jak przechowujesz swoje szczoteczki do zębów, nie będą one służyć wiecznie. Będziesz musiał kupić nową w rozsądnym czasie. Oczywiście łatwo jest przechowywać szczoteczkę do zębów zbyt długo.

Wymień szczoteczkę

Kiedy więc naprawdę należy ją wymieniać co najmniej co trzy do czterech miesięcy? Z drugiej strony, jeśli zauważysz, że włosie zaczyna się wachlować lub łamać wcześniej, nadszedł czas na wcześniejszą wymianę.

Musisz nitkować zęby

Są pewne rzeczy, które przyzwyczailiśmy się słyszeć u dentysty. “Czy nitkujesz zęby?” to jedno z pytań, na które pacjenci prawdopodobnie najczęściej kłamią.

Musisz nitkować zęby

Wierz lub nie, ale jest ważny powód, dla którego o to pytają. Nitkowanie pomaga dokładniej oczyścić zęby, a pomijanie go może pozostawić resztki jedzenia. W związku z tym zęby nie są tak czyste, jeśli używasz płynu do płukania jamy ustnej i pasty do zębów, ale pomijasz nić dentystyczną.

Gdzie trzymać szczoteczkę do zębów

Miejsce przechowywania szczoteczki do zębów również ma znaczenie. Jak być może słyszałeś, prawdopodobnie nie chcesz trzymać szczoteczki do zębów w pobliżu toalety.

Gdzie trzymać szczoteczkę do zębów

Wynika to z faktu, że podczas spłukiwania toalety naprawdę nie chcesz, aby te cząsteczki znalazły się na szczoteczce do zębów, ponieważ unoszą się one w powietrzu. Jednak nasadka na szczoteczce do zębów tworzy ciemne, wilgotne środowisko, w którym mogą rozwijać się bakterie. Zamykanie toalety podczas spłukiwania może tu bardzo pomóc.

O płynie do płukania ust

Płyn do płukania ust jest świetny w zabijaniu bakterii. Jednak zabija wszystkie bakterie, więc nie chcesz nadużywać płynu do płukania ust i zabijać wszystkich dobrych bakterii, których potrzebujesz w jamie ustnej.

O płynach do płukania ust

Czy to oznacza, że powinieneś wyrzucić butelkę płynu do płukania ust stojącą przy zlewie? Nie! W większości przypadków wystarczy używać go dwa razy dziennie. Jeśli dentysta zaleci inaczej lub dbasz o ranę, taką jak piercing jamy ustnej, może być konieczne stosowanie go częściej niż dwa razy dziennie przez krótki okres czasu.

Po prostu pozwól im nasiąknąć

Kiedy na naczyniach pojawiają się trudne do usunięcia plamy, pierwszą linią obrony jest zwykle pozostawienie naczyń na chwilę w wodzie z mydłem.

Po prostu pozwól im nasiąknąć

Problem polega na tym, że wilgotne środowisko może naprawdę przyciągnąć bakterie. Jeśli więc pozostawisz naczynia do namoczenia, upewnij się, że nie tylko je wyczyścisz, ale także zlew.

Pierz pościel

Ważne jest, aby utrzymywać pościel w czystości, ale jeśli jesteś jak wiele osób, od czasu do czasu może ci to umknąć. Większość ludzi po prostu nie pierze pościeli wystarczająco często.

Pierz pościel

Aby pokój był jak najczystszy, należy regularnie czyścić pościel. Podczas gdy niektórzy ludzie czekają nawet miesiąc, aby wyprać prześcieradła, naprawdę najlepiej jest wrzucić je do pralki i uruchomić cykl jako cotygodniowy obowiązek.

Czyszczenie klawiatury

Większość ludzi znajduje się przy komputerze w pewnym momencie w ciągu dnia. Oznacza to, że twoje ręce są dość często na klawiaturze.

Wyczyść swoją klawiaturę

Oznacza to, że ważne jest, aby utrzymywać klawiaturę w czystości, jeśli chcesz zachować jak największą higienę. Wiele osób czeka, aż ich klawiatura będzie widocznie brudna, aby ją wyczyścić, ale nadal mogą na niej znajdować się bakterie i zarazki. Regularne stosowanie niewielkiej ilości środka dezynfekującego pomoże utrzymać klawisze w jak największej czystości.

I twoja mysz!

Jest jeszcze jedna część komputera lub laptopa, którą warto utrzymywać w czystości. Są też inne części, na które warto zwrócić uwagę.

I mysz!

Kolejną częścią komputera, której dotykasz równie często jak klawiatury, jeśli nie częściej, jest mysz lub gładzik, którego używasz do sterowania kursorem. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój komputer jest tak czysty, jak to tylko możliwe, nie pomiń tego kroku podczas dezynfekcji wszystkiego.

Nie zapomnij o pilocie

Mówiąc o rzeczach, których często dotykasz, ale które mogą nie być wystarczająco czyste, pomyśl o tym, kiedy siadasz na kanapie przed telewizorem pod koniec dnia. Podobnie jak wiele innych osób, możesz rozpocząć relaks od chwycenia pilota.

Nie zapomnij o pilocie

Oznacza to również, że pilot może szybko gromadzić bakterie. Kiedy wykonujesz swoje comiesięczne obowiązki, przetrzyj pilota środkiem dezynfekującym. Najlepiej zrobić to ponownie, jeśli ktoś w domu ma do czynienia z chorobami zakaźnymi.

Odłóż Q-Tipy

Jeśli jesteś jak większość ludzi, kiedy zaczynasz zauważać, że twoje uszy stają się trochę woskowate, możesz sięgnąć po waciki w szafce w łazience.

Odłóż Q-Tipsy

Jeśli jednak przeczytasz opakowanie, nie są one przeznaczone do wkładania do ucha. Używanie ich może nie tylko zranić uszy, ale także zapakować woskowinę zamiast ją wyczyścić. Lepiej jest zachować te narzędzia do utrzymania zewnętrznej części ucha w czystości, a nie kanału słuchowego.

Wymień swoją maszynkę do golenia

Wszyscy znamy ból związany z próbą ogolenia części ciała tępą maszynką do golenia, niezależnie od tego, czy chodzi o włosy na nogach, czy przycinanie brody, mają one tendencję do ciągnięcia i szarpania, a nie czystego cięcia. Warto jednak wymienić maszynkę, zanim ostrze się stępi.

Wymień maszynkę do golenia

W końcu za każdym razem, gdy używasz maszynki do golenia, zbiera ona włosy i komórki skóry, których nie możesz całkowicie zmyć. Niezależnie od tego, czy używasz maszynki z jednym ostrzem, czy jednorazowej, będziesz chciał ją wymienić, gdy zacznie się brudzić – nie tylko wtedy, gdy przestanie działać.

Zbilansuj swój krem nawilżający

Jeśli chcesz, aby Twoja skóra była nawilżona i miękka, musisz upewnić się, że masz przy sobie butelkę balsamu. Musisz jednak upewnić się, że używasz go wystarczająco dużo.

Zbilansuj swój krem nawilżający

Z drugiej strony, jeśli używasz zbyt dużej ilości kremu nawilżającego, może się okazać, że Twoja skóra również nie jest w najlepszej kondycji. Będziesz chciał dać swojej skórze trochę czasu na oddychanie bez balsamu. Najlepiej nakładać balsam rano i wieczorem.

Pranie

Pranie to zadanie, które musisz wykonywać regularnie i może wydawać się jednym z tych niekończących się zadań. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że do końca tygodnia będziesz mieć kolejny pełny kosz do wyczyszczenia.

Robienie prania

Oznacza to również, że istnieje wiele bakterii i zarazków, które przenoszą się z ubrań do kosza, gdy tam siedzą. Kiedy robisz pranie, powinieneś upewnić się, że masz trochę środka dezynfekującego i wytrzeć kosze lub wieszaki, których używasz.

Pralka też

Kiedy robisz pranie, Twoja pralka wykonuje dużo pracy, aby Twoje ubrania były czyste. Jeśli wprowadzisz do pralki coś niechlujnego, ten bałagan musi gdzieś trafić, prawda?

Pralka też

Dlatego też nie będziesz chciał pominąć czyszczenia pralki. Dobrą wiadomością jest to, że nie jest to tak trudne zadanie, jak się wydaje. Produkują teraz środki do czyszczenia pralek, które można wrzucić jak detergent i użyć cyklu, aby wyczyścić pralkę.

Mówiąc o środkach dezynfekujących

Jeśli jest jedno miejsce, którego dotykasz przez cały czas, to jest to telefon. Prawdopodobnie towarzyszy ci wszędzie, co oznacza, że może zbierać bakterie przez cały dzień.

Mówiąc o środku dezynfekującym

Ponieważ zbliżasz ten telefon do twarzy i dotykasz go, a następnie dotykasz innych rzeczy, będziesz chciał upewnić się, że telefon jest czysty. Poświęcenie kilku chwil pod koniec dnia na użycie chusteczki dezynfekującej, która jest bezpieczna dla ekranu telefonu, może znacznie przyczynić się do zachowania higieny.

Nawyk do przełamania

Jest to jedna z rad, które często słyszymy w sezonie grypowym lub jeśli jesteś gdzieś, gdzie panuje przeziębienie lub inna choroba.

Nawyk do przełamania

Jeśli chcesz uniknąć liczby zarazków, na które się narażasz, spróbuj przełamać nawyk zbyt częstego dotykania twarzy. Od drapania swędzenia po głaskanie brody, a nawet po prostu opieranie twarzy na dłoniach, zbyt częste dotykanie twarzy może prowadzić do wprowadzenia wielu zarazków.

Higieniczne butelki wielokrotnego użytku

Jeśli chcesz pozostać nawodnionym i podjąć decyzję przyjazną dla środowiska, możesz zabrać ze sobą butelkę wielokrotnego użytku, gdy wychodzisz z domu.

Higieniczne butelki wielokrotnego użytku

Oczywiście jedynym sposobem, w jaki są one wielokrotnego użytku, jest to, że można je umyć i użyć ponownie. Jednak to, że w butelce znajduje się tylko woda, nie oznacza, że należy ją myć rzadziej. Jeśli używasz butelki wielokrotnego użytku codziennie, musisz ją również codziennie myć.

Dbanie o biuro

Jeśli pracujesz w biurze poza domem, firma, w której pracujesz, może mieć personel sprzątający, który jest odpowiedzialny za utrzymanie porządku.

Dbanie o biuro

Nie oznacza to, że nie ma drobnych rzeczy, które można zrobić w biurze, a które w innym przypadku mogłyby zostać pominięte. Na przykład wyczyszczenie klawiatury, o czym mówiliśmy wcześniej. Poświęcenie kilku chwil na dezynfekcję biurka lub myszy może również znacznie przyczynić się do zachowania higieny.

Myj pędzle

Kiedy wykonujesz makijaż, prawdopodobnie polegasz na zestawie pędzli do makijażu, aby uzyskać ostateczny efekt. Pędzle te działają jednak poprzez zbieranie makijażu.

Umyj pędzle

Ponieważ używasz ich za każdym razem, gdy wykonujesz makijaż, makijaż, oleje ze skóry i bakterie, które zbierają te pędzle, nie są świetne pod względem higieny. Raz w tygodniu użyj ciepłej wody i szamponu lub środka do czyszczenia pędzli, aby je odświeżyć.

Brudne gąbki nie potrafią czyścić

Gąbki są doskonałym narzędziem pomagającym w czyszczeniu naczyń i nie tylko. Problemem może być jednak fakt, że wchłaniają one wszystko, z czym się zetkną.

Brudne gąbki nie czyszczą

Używanie mydła i gorącej wody między kolejnymi użyciami może pomóc nieco odkazić gąbkę – niektórzy ludzie polegają na metodach takich jak używanie kuchenki mikrofalowej do zabijania bakterii. Działa to jednak tylko tak długo. Chociaż sprawi to, że gąbka pozostanie higieniczna na dłużej, nadal będziesz musiał regularnie wymieniać gąbki.

O obcinaniu paznokci

Każdy ma swoją długość paznokci, którą lubi utrzymywać. Jeśli zauważysz, że stają się nieco dłuższe, możesz po prostu sięgnąć po obcinacz do paznokci i naprawić sytuację.

O obcinaniu paznokci

Jeśli twoje obcinaczki do paznokci rdzewieją, zdecydowanie musisz je wymienić. Aby tego uniknąć, możesz jednak czyścić je po każdym użyciu środkiem dezynfekującym i upewnić się, że są suche, zanim je odłożysz.

Pranie biustonoszy

Biustonosze są jednym z tych rodzajów odzieży, które zwykle widzą więcej niż rok, zanim wylądują w pralce (cykl delikatny). To też jest w porządku.

Pranie biustonoszy

Nie oznacza to, że musisz je prać za każdym razem, gdy je zdejmujesz, ale nie będziesz też chciała czekać miesiąc. Tego typu ubrania mogą się w nich gromadzić i powodować niezły bałagan. Wrzuć je do prania po dwóch lub trzech noszeniach, aby uzyskać najlepszy rezultat.

Stary mit

Prawdopodobnie słyszałeś już termin “zasada pięciu sekund”. Jeśli nie, chodzi o to, że masz pięć sekund na podniesienie jedzenia z ziemi, gdy jest ono jeszcze bezpieczne.

Stary mit

Prawda jest taka, że nie jest to oparte na nauce. Nie ma magicznej bariery ani pola siłowego, które utrzymywałoby bakterie i zarazki z dala od jedzenia przez pierwsze pięć sekund. Wskoczą one na jedzenie od razu, gdy tylko uderzy ono o ziemię.

Ponowne użycie przedłużanych rzęs

Jeśli masz przedłużone rzęsy jako część swojej rutyny makijażu, istnieje prawdopodobieństwo, że użyjesz ich więcej niż raz. To nie jest problem.

Ponowne użycie przedłużanych rzęs

To, co musisz zrobić, to higienicznie traktować te rzęsy między użyciami. Jeśli nie poświęcisz czasu na użycie środka do czyszczenia rzęs i usunięcie kleju, możesz łatwo wprowadzić bakterie do oczu, prowadząc do reakcji, z którą po prostu nie chcesz walczyć.

Wiele desek do krojenia

Czy podczas gotowania w kuchni sięgasz po jedną deskę do krojenia? To świetny sposób na pominięcie kilku potraw!

Wiele desek do krojenia

Z drugiej strony, jeśli masz do czynienia z surowym mięsem, bezpieczeństwo higieniczne wygrywa z łatwością podczas późniejszego zmywania naczyń. Zasadą podczas pracy z surowym mięsem jest unikanie zanieczyszczenia krzyżowego na wszelkie możliwe sposoby. Oznacza to, że surowe mięso otrzymuje własną deskę do krojenia, aby zachować szczególną ostrożność i higienę.

Złuszczanie skóry

Nie jest to całkowicie problematyczne. W końcu złuszczanie może naprawdę pomóc oczyścić skórę, otworzyć pory i pozbyć się martwych komórek naskórka.

Złuszczanie skóry

Wręcz przeciwnie, zbyt intensywne złuszczanie może zaszkodzić skórze. Może nawet pozbawić ją olejków, których potrzebujesz wraz ze wszystkim, czego próbujesz się pozbyć. Staraj się nie wykonywać go trzy razy w tygodniu, a w przypadku skóry wrażliwej ogranicz go do jednego razu w tygodniu.

Zakryj swój kaszel

Kiedy kaszlesz, wydalasz wiele zarazków. Dlatego tak ważne jest, aby zakryć kaszel lub kichnięcie, aby uniknąć nadmiernego rozprzestrzeniania się zarazków.

Zakryj kaszel

Najlepszym wyborem jest użycie wewnętrznej strony ramienia lub chusteczki zamiast dłoni. W tym momencie przenosisz zarazki na wszystko, czego dotkniesz później. Jeśli robisz to bez zastanowienia, dobrym pomysłem jest umycie rąk.

Czyszczenie lodówki

Jedzenie powinno być spożywane na czystych talerzach i przy użyciu czystych sztućców. Jeśli chcesz je uratować, prawdopodobnie upewnisz się, że chwycisz czysty kawałek Tupperware.

Czyszczenie lodówki

Tak więc, kiedy odkładasz jedzenie pod koniec nocy, oznacza to, że chcesz je również umieścić w czystej lodówce. Kiedy większość ludzi myśli o czyszczeniu lodówki, myśli o usuwaniu starego jedzenia, ale nie zapomnij również wytrzeć powierzchni, takich jak półki, środkiem dezynfekującym.

W kuchni

Jeśli lubisz gotować dużo mięsa, prawdopodobnie wytwarzasz również dużo tłuszczu. Nie można jednak po prostu wylać patelni pełnej tłuszczu do odpływu bez ryzyka wielu kłopotów.

W kuchni

Powoduje to, że wiele osób, które mają tłuszcz kuchenny, niepewnie trzyma go w kubku, dopóki nie zestali się ponownie lub wyrzuca go na zewnątrz. Nie musisz jednak tego robić! Jeśli chcesz czegoś łatwiejszego, użyj proszku do zestalania oleju.

Odchodząc od wycieraczek

Wycieraczki to coś więcej niż tylko dziwaczny sposób na powitanie gości, robią o wiele więcej niż tylko sprawiają, że przedpokój wygląda nieco bardziej domowo. Te wycieraczki to jednak coś więcej!

Odchodzące wycieraczki

Prawdopodobnie zauważyłeś, że mają one zwykle grubszą, bardziej szorstką teksturę niż dywanik do rzucania lub dywan, który rozwinąłeś w swoim salonie. Dzieje się tak, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby wychwytywać wilgoć lub błoto na butach.

Pomiń arkusze suszarki (czasami)

Kiedy kończysz prać ubrania, prawdopodobnie wkładasz je do suszarki, aby zająć się resztą pracy, którą masz przed sobą. Jeśli chcesz, aby Twoje ręczniki były chłonne, nie będziesz chciał wrzucać prześcieradła do suszarki razem z tym ładunkiem.

Pomiń prześcieradła (czasami)

Woskowy materiał wyczuwalny na arkuszu suszarki przenosi się na ubrania, co zwykle pomaga, ale nie w przypadku ręczników. Płyn do zmiękczania tkanin sprawi, że ręczniki będą mniej chłonne.

Wymień swoje luffy

Jest wiele osób, które nie chcą używać myjki pod prysznicem. Zamiast tego mogą sięgnąć po luffę, którą trzymasz pod prysznicem.

Wymień luffę

Loofahs są świetne, ale nie można ich prać w taki sam sposób, jak myjki, a ich konstrukcja zatrzymuje dużo wody. Oznacza to, że musisz upewnić się, że zmieniasz luffę co jakiś czas, aby to zrekompensować.

Użyj Pet Cleaner

Jeśli masz zwierzęta, prawdopodobnie od czasu do czasu musisz posprzątać paskudny bałagan, niezależnie od tego, czy jest to wypadek podczas treningu, czy też twój szczeniak po prostu nie czuł się dobrze jednej nocy.

Użyj Pet Cleaner

Jeśli posprzątasz bałagan na powierzchni, możesz nie zebrać go całego. Co gorsza, w wielu przypadkach może to sprawić, że zwierzęta będą bardziej podatne na wypadki w tym obszarze. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest wybranie środka czyszczącego dla zwierząt stworzonego w celu rozwiązania tego problemu.

Kule do kąpieli

Choć kuszące może być zanurzenie się w przyjemnej kąpieli z bąbelkami po długim dniu, może to nie być tak kojące dla ciała, jak dla umysłu. Kule do kąpieli zawierają olejki i detergenty, które mogą podrażniać intymne części ciała – zwłaszcza kobiet.

YouTube // purr

Im dłużej siedzisz w wannie, tym bardziej prawdopodobne jest, że później doświadczysz suchości lub infekcji. Nie mówimy, że nigdy nie powinieneś cieszyć się kąpielą, mówimy tylko, że dobrym pomysłem może być nie kąpanie się codziennie.

Środek do dezynfekcji rąk

Jeśli jesteś poza domem, masz trochę brudu na rękach i naprawdę nie ma innych opcji, środek do dezynfekcji rąk jest doskonałym narzędziem do dezynfekcji. To powiedziawszy, jeśli masz gdzieś w pobliżu miejsce, w którym możesz umyć ręce, warto wybrać się na wycieczkę, zamiast sięgać po środek dezynfekujący do rąk.

Facebook // Honey Corner

Po pierwsze, ten produkt tylko dezynfekuje, a nie czyści brud z rąk. Po drugie, środki do dezynfekcji rąk zawierają triklosan, który jest syntetycznym związkiem, który może powodować problemy zdrowotne, jeśli jest nadużywany.

Osuszacze powietrza

Osoby, które martwią się o środowisko, prawdopodobnie wybiorą suszarkę w toalecie zamiast ręczników papierowych. Chociaż jest to dobre dla zdrowia planety, może nie być tak dobre dla zdrowia twojego ciała.

Reddit // u/I_HATE_EAGLE_EGGS

Suszarki mogą osuszać ręce, ale nie usuwają zarazków. Co więcej, suszarki wytwarzają w powietrzu swego rodzaju mgiełkę zawierającą różnego rodzaju zarazki, w przeciwieństwie do ręczników papierowych, które pochłaniają zarazki, a następnie są wyrzucane do kosza.

Buty halowe

Posiadanie specjalnych butów, które nosisz tylko w pomieszczeniach, chroni zarówno Ciebie, jak i Twój dom. Buty przenoszą brud i bakterie, które najlepiej pozostawić na zewnątrz. Przechodząc na obuwie wewnętrzne zaraz po wejściu do domu, utrzymujesz dom w czystości, co oznacza, że jesteś mniej narażony na kontakt z bakteriami.

Instagram // carliestylez

Nie wspominając już o tym, że ta praktyka naprawdę skraca czas odkurzania! Hej, nie bez powodu ludzie z tak wielu różnych kultur zdejmują buty, gdy wchodzą do domu.

Korzystanie z telefonu w toalecie

Wszyscy jesteśmy winni korzystania z telefonu podczas korzystania z toalety. Okazuje się jednak, że robi to znacznie więcej niż tylko tłumi nudę. Ten nawyk pozwala bakteriom dostać się do telefonu.

Reddit // u/wheresmykarma7

Biorąc pod uwagę, że tak wiele osób zabiera swoje telefony do łazienki, ma to sens, że przeciętny ekran telefonu jest brudniejszy niż większość publicznych desek sedesowych. Rany! W związku z tym może po prostu wrócimy do czytania butelek szamponu, tak jak robiliśmy to w latach 90-tych.

Spanie z założonymi soczewkami kontaktowymi

Nawet najbardziej higieniczni z nas są od czasu do czasu winni zasypiania z założonymi soczewkami kontaktowymi. Biorąc jednak pod uwagę, jak bardzo jest to niebezpieczne, zalecamy wyjęcie soczewek, gdy tylko poczujesz, że zaczynasz zasypiać.

YouTube // Lisa ASMR

Budzenie się z oczami wysuszonymi przez soczewki kontaktowe może być nie tylko bardzo bolesne, ale może również powodować infekcje oczu. Tak więc, jeśli nie możesz spać do późna podczas maratonu filmowego, na wszelki wypadek zmień soczewki na okulary.

Jedzenie produktów od razu

Wszyscy jesteśmy za jedzeniem dużej ilości owoców i warzyw, ale jest jeden krok, który należy wykonać przed schrupaniem tego jabłka. Owoce i warzywa należy dokładnie umyć przed spożyciem, aby usunąć z nich wszystkie pestycydy.

YouTube // Ashley’s Conscious Life

Produkty są spryskiwane różnego rodzaju chemikaliami, a następnie są obsługiwane przez ludzi w sklepie. Pamiętaj, że sklep nie myje swoich produktów, chyba że jest to wyraźnie napisane na opakowaniu. Nawet wtedy możesz chcieć szybko opłukać jedzenie przed zjedzeniem.

Zostawiając tampon w środku

Wizyty cioci Flo są już wystarczająco złe, ale teraz musimy się martwić o zespół wstrząsu toksycznego. Jest to infekcja, której kobiety mogą się nabawić, jeśli pozostawią tampon w macicy zbyt długo i chociaż jest to rzadkie, może zagrażać życiu.

Reddit // u/Anonymous

Naszym zdaniem po prostu nie warto ryzykować, zwłaszcza gdy istnieje tak wiele alternatyw dla tamponów. Tak więc, jeśli jesteś osobą nieco zapominalską, być może zdecydujesz się na inną metodę radzenia sobie z tym okresem w miesiącu.

Spanie z makijażem

Nawet najlepsze z nas mają te długie noce, które zamieniają się w poranki i jesteśmy zbyt wyczerpane, aby zmyć makijaż przed położeniem się na łóżku. Choć jest to zrozumiałe, taki scenariusz w rzeczywistości zrujnuje twoją skórę, która, jak na ironię, będzie wymagała makijażu.

Reddit // u/Anonymous

Spanie w makijażu może blokować pory, co powoduje powstawanie zaskórników i trądziku, a nawet może powodować przedostawanie się bakterii do oczu. Nie wspominając już o tym, że zniszczy poszewkę na poduszkę!

Używanie chusteczek nawilżanych

Używanie chusteczek nawilżanych lub chusteczek dla niemowląt może wydawać się czystszą opcją, ale w rzeczywistości zakłóca naturalne systemy organizmu. Według chirurga Evana Goldsteina, “Kiedy zaczynasz zwiększać ten [mikrobiom] za pomocą chusteczek nawilżanych, dzieje się tak, że usuwasz dobre bakterie, a równowaga staje się problemem”.

Reddit // u/Dayno000

Mówi również, że podciąganie spodni, gdy wycierany obszar jest nadal mokry, może prowadzić do podrażnień. Hmm, myślimy, że na razie pozostaniemy przy starym, dobrym papierze toaletowym.

Ostrożne mycie drewnianych podłóg

Są pewne rzeczy, które robisz w swoim domu, które niekoniecznie są niehigieniczne lub niehigieniczne. Z drugiej strony, praktyki te po prostu nie są najlepsze dla czyszczonej powierzchni.

Ostrożne mycie drewnianych podłóg

Podczas mopowania należy znacznie ograniczyć ilość wilgoci w mopie. Jeśli to możliwe, należy całkowicie zrezygnować z mopa i polegać na odkurzaczu lub myjce przeznaczonej do podłóg drewnianych. W końcu nadmierna wilgoć spowoduje uszkodzenie drewnianej podłogi.

Szorowanie dywanu

Kiedy rozlejesz coś na dywan, możesz mieć chwilę paniki. W końcu nikt nie chce patrzeć na plamę na dywanie, dopóki nie będzie go stać na wymianę.

Szorowanie dywanu

W panice często pierwszym odruchem jest rozpoczęcie szorowania plamy. Jest to jednak ostatnia rzecz, jaką powinieneś zrobić! Pocieranie plamy najprawdopodobniej spowoduje jej dalsze wniknięcie w dywan. Znacznie lepiej będzie, jeśli zapierzesz plamę.

Wyczyść kłaczki z suszarki

Kiedy robisz pranie i suszysz je w suszarce, istnieją pewne dowody na to, że Twoje ubrania kiedyś tam były. Wystarczy zajrzeć do pułapki na kłaczki.

Wyczyść kłaczki z suszarki

W miarę upływu czasu kłaczki mogą się naprawdę nagromadzić, jeśli zapomnisz je usunąć. Po pierwsze, może to sprawić, że suszarka zacznie suszyć ubrania mniej efektywnie. Bardziej niepokojące jest jednak to, że nagromadzone kłaczki mogą z czasem stwarzać zagrożenie pożarowe.

Poczekaj z myciem patelni

Po zakończeniu gotowania należy upewnić się, że patelnie są czyste przed ponownym użyciem. Kuszące może być zanurzenie ich bezpośrednio w zlewie. Może to jednak spowodować uszkodzenie patelni.

Poczekaj z myciem patelni

Nie pozwalając im ostygnąć przed użyciem, możesz w rzeczywistości uszkodzić je podczas czyszczenia. Nagła zmiana temperatury może spowodować wypaczenie metalu w patelniach, więc pozwól patelniom nieco ostygnąć, zanim polejesz je wodą.

Nie przegap zakamarków!

Podczas sprzątania domu łatwo jest przeoczyć niektóre miejsca, w których może gromadzić się kurz i bałagan. Nie wynika to z lenistwa – po prostu możesz tego nie zauważyć!

Nie przegap zakamarków!

Kiedy czyścisz cokolwiek w swoim domu, upewnij się, że wyczyściłeś również wszystkie szczeliny i narożniki. Ponieważ miejsca te są mniejsze i mniej zauważalne, z czasem często gromadzi się w nich brud. Posiadanie małego narzędzia do czyszczenia, takiego jak szczoteczka do zębów, jest tutaj naprawdę przydatne!